Czy wiesz co się stanie, jeśli wysypiesz trochę soli pod drzwiami lub pod oknem? Czy wiesz, jaki wpływ może mieć ona na twoją skórę? Tak się składa, że sól służy nie tylko do nadawania potrawom smaku…

#1

#1

Sól to idealne rozwiązanie, jeżeli masz w domu problem z mrówkami. Możesz jej użyć niezależnie od tego, czy atakują szafkę z pożywieniem, wchodzą przez nieszczelne okna, czy przez drzwi wejściowe. Rozsyp trochę soli na dowolnej przestrzeni, którą atakują mrówki oraz na ich wędrownicze szlaki.

#2

#2

Mosiądz, srebro czy miedź szybko matowieją i tracą swój blask. Najprostszym, naturalnym i całkowicie bezpiecznym środkiem do ich polerowania jest mieszanka octu z solą. Usunie wszelki brud i przebarwienia sprawiając, że twoje skarby będą wyglądały jak nowe.

#3

#3

Oto rada, z której ucieszy się każdy, kto nienawidzi mycia okien. Najlepszym środkiem, którym pozbędziesz się wszelkich plam i zanieczyszczeń bez pozostawiania smug, jest letnia woda z kilkoma łyżkami soli. Okna i lustra będą błyszczały przez długi czas!

#4

#4

Sól kuchenna może posłużyć również do odtykania odpływów. Wymieszaj ją z gorącą wodą i zalej odpływ, odczekaj kilka minut i dokładnie spłucz.

#5

#5

Soli możesz też od czasu do czasu używać jako kosmetyku. Mieszanka oliwki czy lawendowego olejku z solą to rewelacyjny peeling do kąpieli. Nałóż ją na całe ciało i delikatnie masuj, dzięki czemu usuniesz martwy naskórek pozostawiając skórę gładką i miękką w dotyku.

#6

#6

Sól to świetny składnik, jeśli chcesz odzyskać kolor wypłowiałych zasłon, dywanów czy butów. Wystarczy przemyć je wodą z solą, a nie tylko pozbędziesz się plam i innych zabrudzeń, ale znów będziesz się cieszyć intensywną barwą.

#7

#7

Jeśli często dokuczają ci bóle zębów i masz problemy z okresowymi owrzodzeniami jamy ustnej, bardzo korzystnie wpłynie na ciebie płukanie ust ciepłą wodą z solą.

#8

#8

Odrobina soli dodana do prania zapobiegnie kurczeniu się ubrań, a także przyspieszy ich schnięcie.

źródło: viralka.pl

YOUR REACTION?

Facebook Conversations